مارماریس در بخش جنوب غربی ترکیه واقع شده و ترکیبی از کوه و دریا همراه با آب و هوای مساعد و دیدنی های تاریخی ارائه می دهد . این بندر که دارای ساختمانهای سفيد رنگ همراه با گلهای كاغذی می باشد سالانه میزبان گردشگران بسیاری است که از سراسر جهان از جمله ایران برای گردش و تفریح به ان سفر می کنند . از جاذبه های گردشگری مارماریس می توان به آثاری چون قلعه مارماریس ، بنای آموس ، مزار پادشاهان ، شهر باستانی کاریان ، آثار دیدنی ساراندا ، کاستابوس مارماریس ، خرابه های حصار هیداس در 35 کیلومتری مارماریس ، آرامگاه ساریانا و بنای لوریما اشاره نمود که هر کدام از آن ها به گونه ای تاریخ و پیشینه غنی مارماریس را به نمایش می گذارند . مهیج ترین بخش تور مارماریس تفریحاتی مانند شنا و غواصی در آب‌ های شفاف ، موج سواری ، قایق‌ سواری ، سفر با کشتی به سواحل ایچیملر و یا تونوک ، تور جیپ سافاری و استفاده از پارک آبی می باشد که سفر را برای گردشگران دلچسب تر می سازد . در مراکز پوینت ، تانساش ، میگروس و بازار بزرگ که از اصلی ترین مراکز خرید مارماریس می باشند می توان اقلامی چون انواع جواهرات ، چرم ، فرش ، پوشاک و صنایع دستی را تهیه نمود . بی شک تور مارماریس یکی از جذاب ترین تورهای ترکیه محسوب می شود .

تور مارماریس
 
ایچیملر بدون شک بهترین ساحل مارماریس است و هتل هایی که در این منطقه قرار دارند بیشتر از سایر مناطق مورد استقبال قرار می گیرند و بالطبع قیمتشان نیز بالاتر خواهد بود . تنوع هتل های مارماریس سبب شده تا گردشگران دغدغه محل اسکان نداشته باشند و با هر بودجه ای که باشند بتوانند محل مناسبی رزرو کنند همانند دیگر شهرهای توریستی ، در این شهر با بالاتر رفتن درجه هتل ها امکاناتشان نیز بیشتر و مدرن تر می گردد . بهتر است برای رزرو هتل در مارماریس از همکاران راهنمائی بخواهید .

تور مارماریس
 
آب و هوا تاثیر زیادی در زمان سفر دارد به طوری که اکثر گردشگران تمایل دارند زمانی به سفر بروند که آب و هوای شهر مقصد مطلوب و مساعد باشد . آب و هوای مارماریس مدیترانه ای است به این معنی که دارای تابستانهایی گرم و خشک و زمستانهایی معتدل و بارانی است . هوای این شهر در بیشتر روزهای سال گرم است و تنها در روزهای زمستان ممکن است به کم تر از ١٥ درجه‌ سانتی گراد برسد  .