این روزها بازار تورهای اروپایی نسبت به سال های گذشته داغ تر است و ایرانیان بسیاری برای سیاحت در کشورهای اروپایی نسبت به رزور تور اقدام می کنند . یکی از مناسب ترین تورهای اروپای شرقی ، تور بلغارستان می باشد . این کشور دارای شهرهای ساحلی زیبایی در سواحل دریای سیاه می باشد و طبیعت دلچسب و آب و هوای مناسبی خصوصا در بهار و تابستان دارد . خوشبختانه برای سفر به بلغارستان ، شرایط سختی در نظر گرفته نشده و این موضوع و در کنار آن ، زیبایی های کشور بلغارستان ، گردشگران را نسبت به رزرو تور بلغارستان راغب تر می کند . از این رو آژانس سعادت سیر با عرضه تور بلغارستان قیمت مناسب تلاش کرده خدمات مناسبی به گردشگران و طرفدارن این تور ارائه دهد.


کشور بلغارستان در اروپای شرقی قرار دارد و بجز سواحل این کشور که در کنار دریای سیاه قرار دارند و هوای معتدلی دارند ، اکثر قسمت های این کشور زیبا هوای نسبتا سرد در زمستان و هوای گرم در تابستان ها دارند. مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت میکنند و پایتخت این کشور صوفیه است و وارنا هم یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان است. 85 درصد مردم بلغارستان مسیحی هستند. برای گردشگران بهترین شهرهای بلغارستان سوفیا و وارنا هستند که هم جاذبه های گردشگری متنوعی دارند و هم درصورتی که بخواهند خرید کنند میتوانند از مراکز خرید صوفیا و وارنا استفاده کنند . همانطور که می دانید بلغارستان اصلی ترین صادر کنند عطر رز و  یکی از صادرکنندگان پوشاک و کیف و کفش چرم به سرتاسر جهان است ،  بنابراین میتوانید وسایل مورد نیازتان را با قیمت مناسب تهیه کنید.


یکی دیگر از اطلاعاتی که برای سفر به بلغارستان به آن نیاز دارید اطاعاتی راجع به واحد پول بلغارستان می باشد . واحد پول بلغارستان ، لوا می باشد و هر لوا برابر با 100 استوتینکی(واحد جزء لوا) و هر لوا حدود یك مارك آلمان و برابر ۵۵۳ تومان ایران می باشد . نرخ برابری لوا حدودا” معادل 1.955 یورو یا 0.63 دلار می باشد . سکه های 1، 2 ، 5 ، 20 و 50 استوتینکی و سکه 1 لوی و اسکناسهای 2 ، 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 و … لوی مورد استفاده قرار می گیرد .

غذاهای بلغارستان ترکیبی از غذاهای ترکی، یونانی است و به علت شرایط جغرافیایی و آب و هوایی متشکل از گیاهان دارویی، سبزیجات و میوه های مختلف هستند. موساکا (Moussaka) معروفترین غذای بلغارستان است که شامل گوشت ، سیب زمینی پخته شده و سس مخصوص است . قیمت غذا در بلغارستان بسیار ارزان و مناسب می باشد .


بهترین زمان سفر به بلغارستان بهار و تابستان است اما اوج زیبایی بلغارستان را میتوانید در ماه های خرداد و آبان (پاییز هزار رنگ) ببینید . آب و هوا در بلغارستان  : در بلغارستان تابستان ها گرم است و دمای هوا در ماه جولای نزدیک ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد ولی میانگین دمای هوای بلغارستان در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد. در زمستان نیز میانگین دمای هوا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد است.


آژانس سعادت سیر مجری مستقیم تور بلغارستان است و همکاران ما در آژانس در برگزاری تور بلغارستان ارزان ، تور هوایی بلغارستان و تور لحظه آخری بلغارستان تخصص دارند . قبل از سفر از تجارب همکاران ما استفاده کنید .